Zakończono śledztwo w sprawie zabójstwa mężczyzny w dniu 11 listopada 2016 r. w Opolu

Prokuratura Rejonowa w Opolu zakończyła,  prowadzone  razem z Komendą Miejską Policji w Opolu, śledztwo dotyczące zabójstwa mężczyzny, którego zwłoki, ukryte w kołdrze, znaleziono w dniu 18 listopada 2016 r. w piwnicy bloku w Opolu.

Zmarłym był 49 – letni Jarosław C. Jego  rodzina widziała go po raz ostatni 11 listopada. Syn zgłosił na Policji zaginięcie ojca w dniu 14 listopada. Zwłoki zaginionego odnaleziono w wyniku  poszukiwań przez rodzinę w piwnicy bloku, w którym mieszkał.

Stwierdzone okoliczności znalezienia zwłok oraz przeprowadzone czynności procesowe w toku śledztwa , w tym przez lekarza biegłego z zakresu medycyny sądowej, pozwoliły na ustalenie, iż do zgonu mężczyzny doszło wskutek zabójstwa.

O dokonanie zabójstwa Jarosława C. prokurator oskarżył jego żonę Barbarę C. ( l. 48) oraz ich znajomego, również mieszkańca tego samego bloku  Adama C. ( l. 39).

Do zabójstwa miało dojść w dniu  11 listopada 2016 r. przy użyciu noża. Powodem miały być problemy osobiste małżonków. Po dokonaniu zabójstwa oskarżeni mieli ukryć zwłoki w piwnicy.

Oskarżeni zostali zatrzymani przez Policję jeszcze w tym samym dniu, w którym ujawniono zwłoki. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie, które trwa do chwili obecnej.

Zabójstwo jest zbrodnią zagrożoną karą pozbawienia wolności od  8 lat do 15 lat, 25 lat lub dożywociem.

Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Opolu.