Wyrok w sprawie zabicia kota

Na karę bezwzględnego pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Kędzierzynie – Koźlu skazał w dniu 11 grudnia 2019 r. mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił przypadkowo napotkanego kota.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie – Koźlu oskarżyła 47 – letniego mężczyznę o to, że w dniu 17 kwietnia 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu, działając ze szczególnym okrucieństwem, zabił kota w ten sposób, że włożył go do plecaka, który następnie kopał i rzucał o ziemię, czym spowodował u zwierzęcia liczne obrażenia wielonarządowe prowadzące do śmierci. Do zdarzenia doszło w pobliżu parkingu sklepu usytuowanego przy Alei Armii Krajowej w Kędzierzynie – Koźlu, gdzie mężczyzna zwykle spędzał czas.

Piotr M. popełniające przestępstwo był nietrzeźwy, a w składanych wyjaśnieniach tym stanem tłumaczył swoje zachowanie.

Sąd I instancji przychylił się do stanowiska prokuratora wymierzając oskarżonemu Piotrowi M. karę  6 miesięcy pozbawienia wolności.

Nadto wobec oskarżonego orzeczono nawiązkę w kwocie 1 500 złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu oraz zakaz posiadania wszelkich zwierząt przez okres 3 lat.

Wyrok nie jest prawomocny.