Śledztwo w związku z ujawnieniem 20 kg marihuany

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie – Koźlu wszczęła śledztwo w związku z ujawnieniem w dniu 27 stycznia 2021 r. przez funkcjonariuszy Policji bez mała 20 kilogramów środka odurzającego w jednym z domów na terenie gminy Polska Cerekiew.

Z przestępstwem tym zdołano powiązać Patryka M. (22 lata) oraz Patryka R. (25 lat) – mieszkańców powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Nadto, przeprowadzone przeszukania pozwoliły stwierdzić, że Patryk R. był w posiadaniu ponad 300 gramów amfetaminy. Ustalono również, że mężczyźni zdążyli rozprowadzić około kilograma marihuany oraz dwóch kilogramów amfetaminy.

Podejrzani złożyli wyjaśnienia częściowo przyznając się do popełnienia zarzucanych przestępstw.

Z uwagi na obawę matactwa ze strony podejrzanych oraz grożącą im surową karę (do 10 lat pozbawienia wolności) podjęto decyzję o wystąpieniu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. W dniu 29 stycznia 2021 r. Sąd Rejonowy w Kędzierzynie – Koźlu podzielając argumenty prokuratora orzekł o trzymiesięcznej izolacji Patryka M. i Patryka R.

W toku dalszego śledztwa podejmowane będą starania o ustalenie rozmiarów procederu, którym parali się Patryk R. i Patryk M., a także w zakresie źródła pochodzenia tak dużej ilości narkotyków.