Śledztwo w sprawie wytwarzania marihuany

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Opolu nadzoruje śledztwo w sprawie wytwarzania znacznych ilości marihuany na terenie Wrocławia i okolic.

Śledztwo to jest efektem czynności operacyjnych funkcjonariuszy Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy ustalili, że 35 – letni mieszkaniec Wrocławia uprawia konopie i wytwarza z nich marihuanę.

W dniu 4 lutego br. przeprowadzone zostały przeszukania w lokalach typowanych na miejsca przestępczego procederu – domu jednorodzinnym w miejscowości pod Wrocławiem oraz mieszkaniu na terenie Wrocławia. W ten sposób doszło do ujawnienia dwu upraw konopi, na które składało się łącznie 370 krzewów. Zatrzymano również Rafała G., który był najemcą obu lokali, gdzie uprawiane były konopie.

Ustalono następnie, że Rafał G. zdołał wcześniej wytworzyć ponad 8 kilogramów, którą sprzedał za ponad 120 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut wytwarzania środka odurzającego w znacznych ilościach oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości marihuany. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a w złożonych wyjaśnieniach opisał okoliczności przestępczego procederu.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Opolu zastosował wobec Rafała G. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.