Śledztwo w sprawie przemytu narkotyków

W dniu 29 lipca 2019 r. na wniosek prokuratora Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu Sąd Rejonowy w Opolu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec 48 – letniej mieszkanki powiatu myszkowskiego. Orzeczenie to zapadło w związku ze śledztwem prowadzonym w Prokuraturze Okręgowej w Opolu, które jest konsekwencją zatrzymania przez funkcjonariuszy Zarządu w Opolu CBŚP Renaty P. przewożącej środki narkotyczne.

W wyniku bowiem przedsiębranych czynności, policjanci opolskiego Zarządu CBŚP, uzyskali informacje, że kobieta może przewozić narkotyki z Holandii do Polski. W dniu 27 lipca br. na MOP Wierzbnik, przy autostradzie A 4, zatrzymano Renatę P. W wyniku przeszukania kierowanego przezeń samochodu ujawniono prawie 5 litrów płynnej amfetaminy, o wartości rynkowej 37 600 złotych, oraz 1250 gramów marihuany. Wartość zabezpieczonego środka odurzającego wynosi na czarnym rynku prawie 40 tyś. złotych.

Renata P. usłyszała zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości narkotyków, co stanowi zbrodnię z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzana w złożonych wyjaśnieniach przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, w których potwierdziła okoliczności przestępstwa.

Na obecnym etapie śledztwa trwają czynności mające doprowadzić do ustalenia pełnego kręgu osób zaangażowanych w przywiezienie do Polski narkotyków, jak również źródeł ich pochodzenia oraz miejsca przeznaczenia.

Renacie P. grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.