Śledztwo w sprawie obrotu znaczną ilością środków narkotycznych

Prokuratura Rejonowa w Opolu nadzoruje śledztwo w sprawie obrotu znaczną ilości środków narkotycznych. Śledztwo jest efektem działań funkcjonariuszy Policji m. in. z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, którzy na podstawie uzyskanych informacji w dniu 7 sierpnia br. na dworcu kolejowym Opole Główne zatrzymali 55 – letniego Zbigniewa M. – mieszkańca powiatu brzeskiego. Jak się okazało, w posiadanym bagażu miał on niespełna 3 kilogramy marihuany oraz ponad 400 gramów amfetaminy.

W wyniku przeprowadzonego następnie przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego ujawniono jeszcze większą ilość narkotyków – niespełna 15 kilogramów marihuany oraz 10 kilogramów amfetaminy.

Na czarnym rynku zabezpieczone narkotyki osiągnąć mogły wartość około 1.000.000 zł.

Mężczyźnie ogłoszono zarzut udziału w obrocie znaczną ilością środka odurzającego oraz substancji  psychotropowej, co zakwalifikowane zostało jako występek z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat oraz karą grzywny.

Po rozpoznaniu wniosku prokuratora Sąd Rejonowy w Opolu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Z uwagi na wagę sprawy, nadzór nad śledztwem zostanie przejęty przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Opolu.