Śledztwo w sprawie licznych oszustw. Apel do pokrzywdzonych - publikujemy wizerunek sprawcy

W ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Opolu przeciwko 43-leniemu mieszkańcowi województwa dolnośląskiego, któremu zarzuca się popełnienie szeregu oszustw, podjęta została decyzja o ujawnieniu wizerunku i danych osobowych podejrzanego. Piotr Klemczak pozostaje pod zarzutem popełnienia kilkudziesięciu przestępstw, którymi wyrządził szkodę w łącznej wysokości około jednego miliona złotych.

Mężczyzna oszukiwał z reguły kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej czasami też finansowej. Z pokrzywdzonymi nawiązywał bliższą relację, co pozwalało zdobyć ich zaufanie. Mógł też oszukiwać osoby starsze. Dla uwiarygodnienia swojej tożsamości oraz celem zdobycia bądź umocnienia zaufania, podawał się za policjanta, żołnierza, detektywa, windykatora czy też przedsiębiorcę. Następnie, pod pozorem dokonywania fikcyjnych inwestycji w nieruchomości, bądź rozwój prowadzonej działalności gospodarczej, czy też rzekomych, intratnych transakcji (np. skupu miedzi, zakupu po atrakcyjnej cenie przedmiotów na licytacji komorniczej), pożyczał pieniądze od pokrzywdzonych, których nigdy nie zwracał.

Jak ustalono Piotr Klemczak posługiwał się przybranymi nazwiskami („Kuczera”, „Kotowicz”, „Klimek”, „Klimczak”). Często jako swój adres zamieszkania podawał Szczecin. Mężczyzna zmieniał również swój wizerunek.

W toku śledztwa uzyskano informacje pozwalające podejrzewać, że pokrzywdzonych działaniami Piotra Klemczaka mogło być więcej i na tej podstawie podjęto decyzję o publikacji wizerunku i danych osobowych podejrzanego. Oczekuje się, że umożliwi to ustalenie pełnego zakresu jego przestępczej działalności.

Osoby pokrzywdzone działaniami Piotra Klemczaka proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nr tel. 885 680 270 bądź 77 422 25 53, 77 422 25 64 lub z Prokuraturą Rejonową w Opolu pod nr tel. 77 400 12 39.

Piotr Klemczak od początku śledztwa przebywa w areszcie w związku z jego tymczasowym aresztowaniem.

Poniżej publikujemy zdjęcia z wizerunkiem Piotra Klemczaka.