Śledztwo w sprawie ataku z użyciem noża

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie – Koźlu prowadzi śledztwo przeciwko 23 – latkowi, który w dniu 2 marca br. w Zdzieszowicach zaatakował nożem innego mężczyznę.

Jak dotychczas ustalono, w dniu 2 marca 2018 r., w Zdzieszowicach przy ul. Góra Świętej Anny, działając z zamiarem pozbawienia życia, Piotr D. zaatakował znanego mu mieszkańca tej miejscowości, zadając uderzenie nożem w okolice brzucha. Wskutek ciosu pokrzywdzony doznał rany kłutej powłok jamy brzucha i perforacji jelita cienkiego, które to obrażenia zostały ocenione jako ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Z ustaleń śledztwa nie wynika aby mężczyźni byli skonfliktowani, a pokrzywdzony najprawdopodobniej przypadkowo stał się obiektem ataku. Do chwili obecnej nie uzyskano wyników badania krwi pobranej od podejrzanego, które zlecono celem rozstrzygnięcia kwestii obecności w organizmie napastnika alkoholu oraz substancji psychoaktywnych.

Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W dniu 5 marca 2018 r., po rozpoznaniu wniosku prokuratury, Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W toku dalszego śledztwa podejrzany zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej, która być może pozwoli określić motywy agresji.

Za zarzucony czyn Piotrowi D. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.