Akt oskarżenia w sprawie posiadania narkotyków

Prokuratura Rejonowa w Nysie skierowała do nyskiego sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom – mieszkańcom wsi Kamiennik, którym zarzuca się posiadanie znacznej ilości marihuany i amfetaminy.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 17 lipca 2018 r. mężczyźni: 39 – letni Grzegorz L. oraz 37 – letni Marcin L. w miejscu ich wspólnego zamieszkania przechowywali łącznie ponad 160 gramów amfetaminy oraz bez mała 150 gramów marihuany. Podczas zatrzymania młodszy z oskarżonych stawiał opór, starając się wyrwać interweniującemu funkcjonariuszowi Policji.

Mężczyznom przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środka odurzającego i substancji psychotropowej (art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii); dodatkowo młodszy z oskarżonych usłyszał zarzut stosowania przemocy wobec funkcjonariusza publicznego celem zmuszenia go do zaniechania prawnej czynności służbowej (art. 224 § 2 kk).

Zarówno Grzegorz L. jak i Marcin L. przyznali się do posiadania narkotyków, zaprzeczając zarazem aby mieli je dystrybuować.

Oskarżonym za posiadanie amfetaminy i marihuany grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolości. Natomiast występek z art. 224 § 2 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolości do lat 3.

Przez cały okres śledztwa wobec oskarżonych stosowano tymczasowe aresztowanie.