Akt oskarżenia w sprawie gwałtu

Końcem września 2019 r. do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie – Koźlu trafił akt oskarżenia przeciwko Bogdanowi R. (20 lat), któremu zarzuca się zgwałcenie 17 – letniej kobiety. Śledztwo w tej sprawie przeprowadziła Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie – Koźlu.

Z poczynionych w toku postępowania przygotowawczego ustaleń wynika, że w nocy 11/12 maja 2019 r. na terenie leśnym przy Al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu miała miejsce impreza, w której brał udział Bogdan R. Pośród uczestników spotkania była również pokrzywdzona. W momencie, gdy pokrzywdzona oddaliła się od towarzystwa, Bogdan R. zaatakował ją, uderzając kobietę pałką teleskopową w tył głowy, a następnie dusząc dopuścił się wobec niej zgwałcenia. Oskarżony spowodował u pokrzywdzonej liczne obrażenia ciała, które zostały zakwalifikowane jako naruszające czynności narządu ciała i powodujące rozstrój zdrowia na czas nie przekraczający 7 dni. Bezpośrednio po zdarzeniu pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie, w konsekwencji czego, jeszcze tej samej nocy, doszło do zatrzymania oskarżonego.

W składanych w toku śledztwa wyjaśnieniach oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i zaprzeczył aby z jego udziałem doszło do opisanych zdarzeń. W świetle jednakże zgromadzonych dowodów w tym uzyskanej opinii biologicznej, wyjaśnienia Bogdana R.  zostały oceniono jako wyłącznie wyraz obranej przezeń linii obrony.

Za przestępstwo z art. 197 § 1 kk oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 12 lat.

Na wniosek prokuratora Bogdan R. został tymczasowo aresztowany i w areszcie śledczym oczekuje on rozpoczęcia procesu.