Śledztwo w sprawie rozboju i próby gwałtu

Prokuratura Rejonowa w Prudniku nadzoruje śledztwo w związku z wydarzeniami, do jakich doszło w dniu 8 sierpnia 2018 r. w okolicy ulicy Poniatowskiego w Prudniku.

Około godziny 11, w rejonie tzw. „Piaskówki”, mieszkaniec Prudnika Piotr N. został napadnięty przez 47-letniego Mariusza M. oraz towarzyszącego mu 33 – letniego Błażeja Ł. Napastnicy zażądali wydania sobie pieniędzy, a następnie zaczęli uderzać pokrzywdzonego pięściami i kopać po całym ciele. Po powaleniu pokrzywdzonego na ziemię sprawcy zabrali z jego portfela 12 zł.

Następnie Mariusz M. i Błażej Ł. stosując przemoc próbowali doprowadzić pokrzywdzonego do obcowania płciowego. Wówczas wołanie o pomoc usłyszał przebywający w pobliżu znajomy pokrzywdzonego. Bojąc się ujawnienia, sprawcy pozwolili się Piotrowi N. oddalić uprzednio grożąc śmiercią w przypadku zawiadomienia organów ścigania o popełnionych przez nich przestępstwach.

Mariusz M. i Błażej Ł. usłyszeli zarzuty rozboju (art. 280 § 1 kk), usiłowania zgwałcenia (art. 13 § 1 kk w zw. z art. 197 § 3 pkt 1 kk) oraz gróźb karalnych wobec świadka (art. 245 kk).

Wobec podejrzanych Prokurator Rejonowy w Prudniku skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Prudniku uwzględnił w całości wniosek o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego.

Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.