Śledztwo w sprawie przemytu marihuany

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Opolu nadzoruje śledztwo w sprawie przemytu znacznych ilości marihuany z terenu Holandii do Polski. Śledztwo zostało wszczęte po tym, jak funkcjonariusze Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji dokonali zatrzymania trzech mężczyzn – mieszkańców Kędzierzyna – Koźla (dwóch w wieku 34 lat, jeden w wieku 32 lat), a w samochodzie i mieszkaniu jednego z nich ujawniono prawie dwa i pół kilograma tego środka odurzającego.

Przeprowadzone przeszukania pozwoliły ustalić, że narkotyki zostały ukryte w materacu, który wraz z meblami został przywieziony do Polski z terenu Holandii.

Mężczyźni usłyszeli zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środka odurzającego (łącznie ponad 2 400 gramów), tj. zbrodni z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyn ten zagrożony jest karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wnosi około 96 000 zł.

Po rozpoznaniu wniosków prokuratora Sąd Rejonowy w Opolu w dniu 26 stycznia 2018 r. orzekł o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy.