Akt oskarżenia w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci

W marcu 2018 r. do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi W., któremu zarzuca się m. in. nieumyślne spowodowanie śmierci 47 – letniego mężczyzny w dniu 30 czerwca 2018 r. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie – Koźlu.

Z poczynionych w toku śledztwa ustaleń wynika, że w dniu 30 czerwca 2018 r. 28 – letni Przemysław W. spożywał alkohol w jednym z lokali na terenie Kędzierzyna – Koźla. Przebywał tam również Marek B. w towarzystwie Janusza J. Z uwagi na agresywne zachowanie Przemysława W., będące konsekwencją wypitego przezeń alkoholu, został on poproszony o opuszczenie lokalu. Już na zewnątrz, przed barem, pomiędzy Przemysławem W. i Markiem B. doszło do utarczki słownej, w trakcie której Przemysław W. zadał cios pięścią w twarz uspakajającemu go mężczyźnie. Na skutek uderzenia Marek B. przewrócił się, a upadając uderzył głową w betonowe podłoże. Na pomoc Markowi B. pospieszył Janusz J., który wówczas również został uderzony pięścią w twarz przez Przemysława W.

W wyniku upadku Marek B. doznał obrażeń  środczaszkowych, w następstwie których, w dniu 5 lipca 2018 r., zmarł. Natomiast cios zadany Janusz J. spowodował u pokrzywdzonego ranę wargi.

Przemysław W. odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci Marka B. (art. 155 kk) oraz naruszenie czynności narządu ciała Janusza J. na okres trwający nie dłużej niż 7 dni (art. 157 § 2 kk). Za zarzucane przestępstwa grozi jemu kara, odpowiednio, do 5 lat pozbawienia wolności oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie – Koźlu Przemysław W. został tymczasowo aresztowany.

Sprawę będzie rozpoznawał Sąd Rejonowy w Kędzierzynie – Koźlu.