Akt oskarżenia w sprawie brutalnego morderstwa

W dniu 15 grudnia br. do Sądu Okręgowego w Opolu został skierowany akt oskarżenia w sprawie brutalnego morderstwa, dokonanego w  dniu 17 maja 2018 r. w Opolu przy ul. Broniewskiego.

Na ławie oskarżonych pod zarzutem zabójstwa zasiądą 43 – letni Zbigniew P. oraz 50 – letni Artur S. Mężczyznom zarzuca się, że w dniu 17 maja 2018 r., działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, zadając ciosy pięściami, kopiąc po całym ciele, uderzając metalową nogą od stołu oraz zadając ciosy rozbitą butelką w okolice krocza spowodowali śmierć Mieczysława Ł. Jak ustalono, wcześniej sprawcy spożywali ze swoją ofiarą alkohol. Zarówno ofiara jak i oskarżeni utrzymywali się z żebractwa i zbieractwa surowców wtórnych.

Do zabójstwa doszło przy ul. Broniewskiego w Opolu, gdzie w opuszczonym budynku zamieszkiwał pokrzywdzony. Na tej samej posesji znajdował się jeszcze jeden budynek, który zajmowali oskarżeni.

Po dokonanej zbrodni sprawcy przykryli ciało pokrzywdzonego kołdrą i opuścili miejsce przestępstwa z zamiarem dalszego spożywania alkoholu. W nocy wrócili na miejsce zbrodni aby przemieścić zwłoki do pomieszczenia, które zajmował pokrzywdzony.

Jak ustalono w toku śledztwa asumptem do zabójstwa była zazdrość jednego z oskarżonych o relację pokrzywdzonego ze znaną obu mężczyznom kobietą.

Oskarżeni na rozpoznanie sprawy oczekują w areszcie śledczym, albowiem od momentu ich zatrzymania, co nastąpiło w dniu 20 maja 2018 r., pozostają oni tymczasowo aresztowani.

Za zarzucaną zbrodnię oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.